facet w okularach przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne są nieodzowną częścią ubioru nie tylko w lato ale i w każdy dzień kiedy mamy do czynienia z mocnym słońcem. W obecnych czasach widzimy je także jako dodatek do eleganckiego ubioru gdzie nie pełnią roli ochrony przed słońcem ale podkreślają ubiór. Niektóre osoby noszą je także, żeby ukryć swoje oczy i utrudnić czytanie z wyrazu twarzy innym osobom bądź po prostu mają kaca i nie zdążyli się ogarnąć.

Jakby na nie nie patrzeć to najważniejszą ich funkcją jest ochrona oczu przed promieniami słonecznymi. Jeśli już na poważnie chcemy wejść w ten temat warto kupić chociaż jedną parę z przeznaczonego do tego sklepu, ponieważ okulary które znajdziemy na straganach nie zapewnią nam takiej ochrony jak oryginalne, a wręcz mogą im nawet zaszkodzić. Najlepiej jest wybrać okulary z filtrami UV chroniącymi przed promieniowaniem czego nie zapewnią nam okulary z niższej półki.

okulary ray ban czarne

Jakie dobrać kolory szkieł i oprawek? Po dobraniu właściwego kształtu okularów należy zastanowić się nad kolorem szkieł i oprawek. Choć najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym kolorem wydaje się być czarny to przy tak dużej ofercie współczesnych producentów warto pomyśleć nad czymś innym. W przypadku kolorowych okularów dobrze jest rozważyć kolorowe oprawki, bardzo popularne są ostatnimi czasy takie kolory jak niebieskie, zielone czy żółte. Wybierając oprawki metalowe nie bójmy się koloru złotego lub różnych odcieni brązowego.

Jeśli udało Ci się już dobrać okulary, to może czas na biżuterię ślubną?

Okulary plastikowe jak i metalowe mają inne zastosowania i pasują do innych stylów ubrań które zakładamy. Tak więc okulary metalowe lepiej sprawdzają się z wyborem eleganckim, a plastikowe polecałbym na plażę  do ubrań bardziej sportowych i luźnych. Ważna rzeczą przy wyborze okularów jest także ich kształt, ponieważ każdy z nas ma inną twarz i każdemu pasuje co innego. Bo co z tego, że jakieś okulary będą modne i na czasie jeśli nie będą pasować do twarzy osoby, która je zakłada?