Agencja interaktywna – ostatnia deska ratunku czy pierwsza nasza współpraca?

animacja pomysłu

Agencje interaktywne od kilku lat istnieją na polskim rynku jako alternatywa dla klasycznych, tradycyjnych agencji reklamowych. Odróżnia je od poprzedniczek fakt, że zajmują się one wieloma działaniami z pól multimediów, Internetu oraz mediów. Może właśnie dzięki temu stały się tak popularne?

Z usług agencji interaktywnych korzysta coraz więcej marek. Robią to zarówno na samym początku swojej drogi biznesowej, jak i w trudnych momentach kryzysu – czy to sprzedażowego, czy też wizerunkowego. Jak jednak powinna wyglądać taka współpraca w każdym z tych dwóch przypadków? Czy agencja interaktywna jest bardziej ostatnią deską ratunku dla podupadających przedsiębiorstw? Czy może szansą na zaistnienie biznesów dopiero co wschodzących?

AGENCJA JAKO POMOC NA POCZĄTKU

Na pewno – otwierając nową firmę – warto jest zgłosić się do agencji interaktywnej z prośba o wymyślenie i opracowanie zupełnie nowego konceptu wizerunkowego i reklamowego. Mamy tu na myśli głównie stworzenie od podstaw identyfikacji wizualnej marki (a więc nazwy dla firmy, logotypu, pełnej kolorystyki, szaty graficznej dla strony internetowej, czy wielu innych aspektów). Dzięki przemyślanej koncepcji wizualnej łatwiej nam będzie zaistnieć w nowej rzeczywistości branży, którą chcielibyśmy podbić.

Równie istotne jest stworzenie interesującej nas i przede wszystkim efektywnej kampanii reklamowej, z którą ruszymy albo przed otwarcie firmy, albo już po oficjalnym jej otwarciu. Wówczas łatwiej nam będzie dotrzeć do dużej grupy odbiorców i zbudować pośród nich mocnej świadomości naszej marki.

AGENCJA JAKO POMOC W KŁOPOTACH

Są jeszcze marki, która zgłaszają się do agencji interaktywnych takich jak ROXX MEDIA z Krakowa w celu uzyskania pomocy – na przykład podczas kryzysu sprzedażowego czy też wizerunkowego. I nie należy im się dziwić. W dzisiejszych czasach agencje interaktywne zajmują się wieloma dziedzinami – również tymi z pogranicza PR-u.

Skuteczna kampania ratownicza może okazać się naprawdę strzałem w dziesiątkę. Profesjonaliści pracujący w agencji interaktywnej postarają się opracować dla nas taką strategię, która nie dość, że wyciągnie nas z dołka, to dodatkowo będzie ładna wizualnie i zachęci nowe grupy potencjalnych Klientów do zainteresowania się naszą marką.