Millennium Bank w czołówce cyfryzacji

Millennium Bank w czołówce cyfryzacji

Bank Millennium znalazł się w TOP10 najbardziej zaawansowanych cyfrowo europejskich banków, według zestawienia Bain&Company. To już kolejne wyróżnienie otrzymane przez bank Millenium w ciągu ostatnich miesięcy.

Bank Millenium wśród 10 najbardziej rozwiniętych cyfrowo banków

Ranking Bain&Company powstał na podstawie analizy cyfryzacji w ponad 50 najbardziej znanych bankach w Europie. Eksperci, którzy dokonywali ewaluacji, wzięli pod uwagę kilka czynników. M.in. wizję rozwoju, ofertę produktową, nowoczesne kanały sprzedaży, doświadczenia klientów, poziom zadowolenia, model operacyjny oraz wykorzystanie technologii i danych. W TOP20 znalazły się aż trzy polskie banki, w tym właśnie Bank Millenium.

Digitalizacja usług to jeden z elementów naszej strategii, który rozwijamy już od kilku lat. Staramy się dostarczać rozwiązania na najwyższym, światowym poziomie, czerpiąc z najnowocześniejszych osiągnięć technologicznych. Niezmiernie cieszy fakt, że transformacja cyfrowa polskich banków tak silnie zarysowała się na mapie Europy.

João Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium

Pandemia wpłynęła na wprowadzenie większej cyfryzacji

Wśród grupy poddanej analizie znalazło się 5 banków detalicznych z Polski, a także wiele instytucji finansowych z różnych krajów finansowe m.in. z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Półwyspu Iberyjskiego i Szwajcarii. Jak się okazuje to pandemia w dużym stopniu przyczyniła się do cyfryzacji pewnych procesów. Lockdown sprawił, że wiele banków musiało pomyśleć o reorganizacji swoich działań.

Pandemia znacznie przyspieszyła rozwój cyfryzacji w niemal wszystkich obszarach Banku Millennium. Potencjał, który od dawna rozwijaliśmy, zaowocował bardzo szybką adaptacją naszej oferty do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości i potrzeb klientów. Dzięki temu byliśmy w stanie wkrótce po rozpoczęciu lockdownu - mimo trudnego dla wszystkich okresu i reorganizacji pracy wewnątrz firmy – udostępnić klientom w pełni zdalne nabywanie produktów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, jak np. zakładanie konta na selfie dla klientów indywidualnych czy konta firmowego z potwierdzeniem tożsamości poprzez logowanie do innego banku. W ekspresowym tempie udostępniliśmy przedsiębiorcom możliwość wnioskowania przez nasze kanały o subwencje w ramach Tarczy Finansowej i wprowadziliśmy szereg udogodnień dla pożyczkobiorców. Zmieniony też został model obsługi w placówkach, gdzie również wprowadziliśmy elementy wykorzystujące kanały elektroniczne m.in. autoryzację mobilną zleceń czy śledzenie statusu wniosku hipotecznego w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Jednocześnie wprowadziliśmy szeroko zakrojoną kampanię edukacyjną, by osobom mniej zaawansowanym technologicznie pomóc oswoić się z bankowością elektroniczną i poznać jej zalety.

João Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium

Usługi cyfrowe są trwale związane z zadowoleniem klientów

Według twórców raportu oferta usług cyfrowych przekłada się na zadowolenie klientów. Obecnie konsumenci poszukują prostych i ogólnodostępnych rozwiązań, które pozwalają im szybko załatwić ważne sprawy. Wnioski z badania są bardzo ciekawe. Liderzy transformacji cyfrowej osiągają zdecydowanie lepsze wyniki finansowe. Co jest najważniejsze, jeśli chodzi o wprowadzone działania? Udostępnienie narzędzi w wersji online, np. chatów i innych opcji zdalnego kontaktu. Dzięki niższym kosztom funkcjonowania placówek, średnia stopa zwrotu z kapitału własnego (ROE) dziesięciu najbardziej zaawansowanych technologicznie banków wyniosła 8,7%, o 2,5 punktu procentowego powyżej średniej stopy pozostałych konkurentów.

Kolejne wyróżnienie dla Banku Millenium

Jeśli chodzi o sam Bank Millennium i jego funkcjonowanie w czasie pandemii, to doceniają go także klienci. W styczniu 2021 r. zwyciężył w klasyfikacji generalnej Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego Bank – Wybór Klienta. Co ważne, osobami, które decydowały o tym kto wygra w zestawieniu, byli respondenci. Pytano ich o działania konkretnych placówek w 16 różnych kategoriach.