Biżuteria ślubna

biżuteria ślubna

Ślub jest niezwykłym wydarzeniem, poprzedzonym miesiącami planowania i ustalania szczegółów, aby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Wokół jest pełno inspiracji, a z każdym sezonem można spodziewać się czegoś zupełnie innego.

Moda ślubna nie musi być nudna. Może być jak z prawdziwej bajki. Oprócz trendów dotyczących samych sukienek, mamy również do czynienia z bukietami, zastawą stołową, dekoracją sali oraz czymś znacznie bliższym, dopełniającym ślubny wygląd panny młodej. Mowa o biżuterii. Nie musi być ona tylko klasyczna lub delikatnym uzupełnieniem sukni. Biżuteria również stanowi ważny element ślubnej stylizacji, który zwraca uwagę na pewne aspekty urody lub wręcz kamufluje niektóre niedoskonałości. Obecnie popularne są romantyczne, koronkowe suknie ślubne. Jak podkreślić ich charakter i uzupełnić stylizację biżuterią?

Wielkość ma znaczenie

W dalszym ciągu na pierwszy plan wychodzi widoczna, krzykliwa biżuteria. Trendy wskazują na duże, wiszące kolczyki o prostych koralikowych lub ażurowych formach. Biżuteria ślubna wychodzi na pierwszy plan i jest coraz bardziej eksponowana. Ma być wyraźnym dopełnieniem stylizacji ślubnych, a nie delikatnym, ledwie widocznym akcentem. Alternatywą są również coraz bardziej popularne nausznice, które nadają elegancji.

Wianki, spinki i opaski

biżuteria ślubna z koronkiOzdoby na głowę powracają do łask i stają się coraz częstszą ślubną ozdobą u panny młodej. W tym roku bardzo modne są naturalne, zielone wianki, które nadają rustykalny i dziewczęcy charakter całej stylizacji. Jeśli jednak istnieje obawa, że wianek nie przetrwa, można skusić się na wersję w formie biżuterii. Zamiast naturalnej zieleni, mamy do wyboru opaski skonstruowane z kryształowych listków, opartych o złote lub srebrne „gałązki”. Dla zwolenniczek mniej widocznych ozdób alternatywą są kryształowe wsuwki i kokówki, które nadadzą blasku każdej ślubnej fryzurze.

Alternatywa dla naszyjników?

Oprócz kolorowych naszyjników coraz częściej panny młode w swoich stylizacjach wykorzystują…chokery. Występują one w najróżniejszych formach. Mogą to być złote ozdoby wysadzane perłami lub coś bardziej delikatnego jak wstążki z koralowymi wstawkami. Taka nietypowa alternatywa dla naszyjników z pewnością przyciągnie wzrok.

Szukasz ślubnych inspiracji? Wejdź na Showroom.pl