E-booki na tablecie

Elektroniczne książki można odczytywać na każdym urządzeniu z wyświetlaczem, które obsługuje wskazany format. Nie mniej jednak, specjalnie stworzone w tym celu czytniki są chyba najlepsze. Nie brakuje głosów, iż równie dobrze można czytać na tabletach, które są o wiele bardziej funkcjonalne od e-czytników. Czy jest to do końca prawdą?

Czytniki e-booków nie przypadkowo nazywa się e-papierem. Matryca ekranu w większości takich urządzeń przypomina papier. Nie odbija i nie emituje światła, przez co czytanie e-booka przypomina czytanie tradycyjnej, papierowej książki. A jak to wygląda w przypadku tabletów?

Owszem, czytanie na takim urządzeniu jest możliwe. Jednak nie zawsze możemy dostosować tekst do wielkości ekranu. Ponadto, czytanie z tabletu przez dłuższy czas skutkuje bólem oczu i głowy. Niestety, nie jest to najzdrowsze dla naszych oczu.

Dlatego do czytania w podróży czy do poduszki poleca się czytniki. Nawet najtańsze modele będą lepsze, niż tablet. Oczywiście, jeżeli czytamy okazjonalnie, to nic się nie stanie, jeżeli skorzystamy z tabletu służącego nam na co dzień do innych czynności. Niewątpliwym plusem tabletów jest fakt, że mając dostęp do Internetu możemy pobrać e-booka w każdym momencie, co nie jest oczywistością w przypadku wielu czytników.