iPad 3 – rewolucja czy ewolucja?

Sprzedaż kolejnych wersji iPada była znakomita. Popyt na tablety od Apple praktycznie od samego początku był ogromny. To właśnie przez zainteresowanie osób, które tak bardzo są przywiązane do tej marki gwarantuje sukces kolejnych produktów tej firmy. Teraz Apple zapowiedziało wydanie iPada 3 i wszystko wskazuje na to, że i tym razem osiągnie ogromny komercyjny sukces.

Na konferencji w San Francisco został zaprezentowany właśnie najnowszy tablet Apple. Do sprzedaży ma trafić już 16 marca. Dotyczy to jednak tylko niektórych krajów. W Polsce przyjdzie nam jeszcze trochę na niego poczekać. Jednak już teraz wszyscy są praktycznie pewni, że niezależnie od wszystkiego będzie się on sprzedawał znakomicie.

Na filmiku poniżej możemy zobaczyć zapowiedź nowego iPada:

Nowy iPad ma mieć ekran, który będzie wyświetlał ekran w rozdzielczości 2048 na 1536 pikseli. Do tego ma charakteryzować się znacznie lepszym nasyceniem kolorów. Do tego zadbano o to, żeby procesor oraz układ graficzny były bardzo wydajne i pozwalały na uruchamianie gier dedykowanych na tablety. To nadal jest słabo rozwinięta gałąź rynku i nowy iPad chyba będzie próbował ja trochę rozruszać. Ma zapewnić odpowiednią wydajność a reszta ma należeć do deweloperów.

Cena urządzenia to od 499 do 829 dolarów. Jak na polskie warunki to nadal stosunkowo dużo. Jest to jednak szansa dla osób, które chciały sobie kupić iPad 2 a nie było ich na niego stać. Wraz z wprowadzeniem nowego urządzenia, stara wersja ma stanieć o około 100 dolarów.