Zdalne otwieranie kont firmowych w mBanku

Zdalne otwieranie kont firmowych w mBanku

Czas to pieniądz. W dzisiejszym świecie najważniejsza dla konsumentów jest wygoda, podczas korzystania z różnych usług. Świetnie zdaje sobie z tego sprawę mBank, który daje klientom firmowym możliwość założenia konta całkowicie zdalnie.

mBank jako pierwszy w Polsce udostępnia możliwość całkowicie zdalnego założenia konta

Klienci biznesowi banku mBank mogą już teraz założyć konto bez wizyty w oddziale. Wszystko to za sprawą pojawienia się e-dowodów oraz aplikacji eDO App. Możliwość ta udostępniona jest jednak wyłącznie dla nowych Klientów. Posiadanie własnego konta firmowego jeszcze nigdy nie było tak proste. mBank jest pierwszą instytucją w Polsce, która pozwala całkowicie zdalnie otworzyć rachunek.

Jak założyć konto bez wychodzenia z domu?

Proces zdalnego zakładania konta firmowego w mBanku rozpocząć należy w bankowości internetowej. Klient musi zaznaczyć opcję automatycznego potwierdzania danych w aplikacji eDO App, wydawanej przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Na ekranie pojawi się kod QR (ważny tylko przez 3 minuty!). Należy go przepisać lub zeskanować w aplikacji eDO, a następnie wpisać numer CAN z dowodu osobistego, przyłożyć dokument do czytnika NFC w telefonie i potwierdzić operację kodem PIN, przyporządkowanym do konkretnego dowodu. To tyle! Po weryfikacji przejdziesz do tradycyjnych kroków pozwalających podpisać umowę.

mBank idzie z duchem czasu

Rozwój technologii w dzisiejszych czasach sprawił, że wiele instytucji decyduje się na wprowadzenie możliwości wykonania pewnych procesów online. mBank od dłuższego czasu stara się, aby jego klienci mogli pewne kwestie zamknąć bez wychodzenia z domu.

Możliwość zdalnego otwarcia konta firmowego to odpowiedź na potrzeby cyfrowych klientów, którzy w skutek pandemii coraz więcej spraw formalnych chcą załatwiać online. Oprócz dużej wygody tego rozwiązania, gwarantującego oszczędność czasu, jest ono w pełni bezpieczne, jako że przesyłane z e-dowodu dane są zabezpieczone przed nieuprawnionym skopiowaniem.

Piotr Teodorczuk, dyrektor departamentu klienta firmowego mBanku

Już od dawna udostępnia możliwość założenia firmy za pośrednictwem swojej platformy, więc naturalnym krokiem było umożliwienie przedsiębiorcom założenia konta zdalnie.